2017-07-29

Odpowiedź Wiceministra Finansów na interpelacje poselską dotyczącą wprowadzania kas online

Odpowiedź Wiceministra Finansów na interpelacje poselską dotyczącą wprowadzania kas online

Wiadomości z "pierwszej ręki" - odpowiedź Wiceministra Finansów Pawła Gruzy na interpelację poselską dotyczącą wprowadzania kas online w Polsce.

 

Na podstawie tej odpowiedzi w ostatnich dniach w mediach pojawiło się wiele artykułów dotyczących stanu prac legislacyjnych oraz przewidywanych rozwiązań nad wprowadzeniem kasami online.

 

W odpowiedzi Minister Gruza informuje o pracach nad rozporządzeniem technicznym w sprawie warunków stosowania kas przez podatników, planowanym jego wejściem w życie 1 stycznia 2018 roku. Informuje również, że nie będzie "masowej" wymiany kas u wszystkich podatników równocześnie, ale pisze, że trwają prace nad wyłonieniem "branż wrażliwych", podatnych na nadużycia podatkowe – u nich wymiana obecnych kas będzie obligatoryjna.

 

Minister Gruza informuje również posłankę Izabelę Leszczynę, że w resorcie finansów prowadzone są również prace analityczne nad ewentualną możliwością wdrożenia systemu przesyłu danych z kas z kopią elektroniczną oraz kopią papierową w ramach raportowania danych w formie jednolitego pliku kontrolnego.

 

Sejm - interpelacje poselskie
źródło: Sejm RP - interpelacj eposelskie

powrót